ZABAWKI DZIECIĘCE KTÓRE ZACHĘCAJĄ DO NAUKI RUCHU

zabawki z tej kategorii pomagają dzieciom uczyć się poprzez działania, które podważają ich koordynację ręka-oko i poprawić ich brutto i umiejętności motorycznych , Dzieci, które uczą się najlepiej poprzez zabawę fizycznego są często sportowiec i uprawiać sporty, więc optymalne zabawki dla tego rozwojowego korzyścią zabaw naciskiem na manipulowanie przedmiotami, budynku, taniec, i role-playing lub innych form pozorów, które dotyczą ruchu, działania, i Funkcjonowanie małych i dużych mięśni. Te dzieciaki są w ruchu, a oni potrzebują zabawek, które będą nadążać za nimi
Wszystkie dzieci są naturalnymi uczący!; Stale absorbowania nowych doświadczeń w życiu codziennym. Dlatego zabawki bawią się odegrać ważną rolę w tym procesie uczenia się.
Wszystkie dzieci rozwijają się w różnym tempie, a niektóre z nich mogą być chodzenie po 10 miesiącach inni wciąż Toddling i wchodzących w wieku 15 miesięcy. Niektóre dzieci mają silne umiejętności w jednej dziedzinie, podczas gdy inni są biegli w innej dziedzinie. Dlatego wytyczne rozwojowe powinny być stosowane zgodnie z ogólną regułą.
Można budować wszystkie rodzaje zabawek edukacyjnych z przedmiotów codziennego użytku domowego. Pamiętaj, dla młodszych dzieci, zabawki muszą być bezpieczne. Użycie tych samych wytycznych byś na zakup zabawek półki. Jeśli Twoje dziecko ma poniżej 3 lat, należy uważać na małe części. Nie należy używać plastikowych toreb w zabawkach przeznaczonych dla tego wieku. Dla wszystkich dzieci, zdawać sobie sprawę z ostrymi przedmiotami.
Jakość edukacji i nauczania jest bardzo ważne dla zdrowia psychicznego i rozwoju dzieci. Mózg dziecka jest bardzo podobna do gąbki, które mogą pochłaniać ogromne ilości informacji. Im bardziej pochłania, tym bardziej, że mózg rozwija się, jak rosną. To z tego powodu, że zabawki opieki dziennej są tak ważne w młodym wieku do celów dydaktycznych.
Dzieci często nauczyć się rozpoznawać przedmioty, kolory i ludzi na ich własne. Jednak formalne wprowadzenie tj .: „To jest krzesło. Jest to kolor niebieski. Etc”, zawsze pomoże im w identyfikacji obiektów i zastosowań, dla których istnieją. Dzieci będą zrozumieć podstawowe umiejętności szybciej.
Niektórzy ludzie uważają, że produkty dla dzieci frywolne obiekty stworzone przez człowieka zająć uwagę dziecka, podczas gdy mama lub tata ma coś innego do roboty. Jest to błędne przekonanie. Gra ma pomóc dziecku rozwijać kluczowe umiejętności; Zabawki są narzędzia do ich uczyć i rozwijać te umiejętności.
Marilyn Segal, Ph.D., emerytowany dziekan i dyrektor programu rozwoju zawodowego w Mailman Segal Instytutu wczesnych badaniach dzieciństwa w Nowej Uniwersytetu Południowo-Wschodniej, w Fort Lauderdale na Florydzie, mówi, że gra jest, jak dzieci uczą się o świecie. To poprzez zabawę, że ich umiejętności społeczne, emocjonalne, intelektualne i rozwiązywania problemów są wzmocnione.
Dr. Linda Lindsay, profesor socjologii na Uniwersytecie Maryville, uważa, że ​​jest pielęgnowanie, że triumfuje naturę. Kiedy dzieci są bardzo młodzi, jak mówi, są one podane pluszaki. Gdy podrosną, dziewczyny nadal otrzymywać pluszowych zabawek, ale chłopcy zaczynają być dokuczał lub zbeształ, zwłaszcza jeśli gra z zabawki w obecności innych.
Dla dzieci, aby uzyskać jak najwięcej zabawek muszą być bezpieczne i prawo zabawka dla wieku dziecka i zdolności. Niektóre zabawki, takie jak rowery i deskorolki nie są łatwe do zarządzania i dzieci potrzebują pomocy, zanim będzie można z nich korzystać bezpiecznie. Pozostałe zabawki mogą nie być bezpieczne, ponieważ są one dla starszych dzieci, albo dlatego, że nie są one dobrze wykonane. Oto kilka pomysłów, na co zwrócić uwagę.
To normalne dla małych dzieci do zwiedzania, dotykać i poruszać co widzą. Nie można nauczyć małe dziecko bezpiecznie bawić. Bezpieczeństwo dziecka zależy od ciebie. Odłożyć rzeczy, których nie należy dotykać. Uważaj, co robią. Zatrzymaj je, jeśli to, co robią, jest niebezpieczne.
High-tech zabawki, która bawić się mikroprocesorowych zasilanych piosenek, dźwięki, migające światła i wibracje, może stymulować małych dzieci, ale naukowcy twierdzą, że nie ma wiarygodnych dowodów potwierdzających, że poprawiają one rozwój poznawczy lub kreatywności lub masz jakiekolwiek długotrwałe skutki.
Dzieci będą się o wiele bardziej znaczące pobudzenie od odgłosów ludzi, zwierząt i przedmiotów wokół nich zauważa Jane M. Healy, Ph.D., psycholog edukacyjny w Vail, CO, autor Growing Pilnuj dziecka : rozwoju mózgu i uczenie się od urodzenia do wieku dojrzewania. Więc grać z dzieckiem często. Jesteś Twojego dziecka ulubioną zabawką i najlepsze narzędzie do nauki. Dzieci pragną jeden-na-jeden interakcji społecznych i potrzebują bezpieczeństwo zapewnia. Jest też rola spokojny czas, kiedy mózg konsoliduje co nauczył. „Jeśli nie ma nic, że to zabawne, że daje czas mózgu i przestrzeni, aby nauczyć się radzić sobie” Healy mówi.

Komentarze